بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم
فتح المبین
صفحه اصلی ای میل مدیر وبلاگ
وبلاگ تخصصی دفاع مقدس
یک نگاه
 عکس از مهر نیوز

یک سخن
در باب عاشورا آنچه که عرض مى‏کنم - البته یک سطر از یک کتاب قطور است - این است که عاشورا یک حادثه‏ى تاریخىِ صرف نبود؛ عاشورا یک فرهنگ، یک جریان مستمر و یک سرمشق دائمى براى امت اسلام بود. حضرت ابى‏عبداللَّه (علیه‏السّلام) با این حرکت - که در زمان خود داراى توجیه عقلانى و منطقى کاملاً روشنى بود - یک سرمشق را براى امت اسلامى نوشت و گذاشت. این سرمشق فقط شهید شدن هم نیست؛ یک چیزِ مرکب و پیچیده و بسیار عمیق است. سه عنصر در حرکت حضرت ابى‏عبداللَّه (علیه‏السّلام) وجود دارد: عنصر منطق و عقل، عنصر حماسه و عزت، و عنصر عاطفه. (مقام معظم رهبری)
آرشیو
کلمات کلیدی
شنبه 19 خرداد‌ماه سال 1386
آقای رئیس جمهور ملاحظه بفرمایند

بسم الله الرحمن الرحیم

با صلوات بر پیامبر اعظم – حضرت محمد مصطفی – و خاندان مطهر ایشان و با آرزوی تعجیل در فرج حضرت حجت – روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء.

جناب آقای دکتر احمدی نژاد، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران.

سلامٌ علیکم و رحمةالله.

پیش از هر چیز به عنوان یک رزمنده ی بسیجی و مجروح دفاع مقدس بر خود فرض می دانم که از مجاهدت های حضرت عالی خالصانه و قربة ً الی الله تقدیر و تشکر کنم. کم و بیش و از نزدیک با مشکلات دولت آشنایی دارم و از سخت کوشی و تحمل ناملایمات و زحمات طاقت فرسا و شیرین شما باخبرم و به جز اینها، همین که دولت شما موجبات رضایت رهبر معظم انقلاب را فراهم کرده است و دولت نهم را اصولگراترین دولت لقب داده اند، خالصانه بر دستان شما، که در دست ولایت معظم فقیه است، بوسه می زنم.

و اما بعد؛

بر اساس آنچه در روزنامه ایران مورخ 14/11/1385 (صفحه 4) درج شده است، حضرت عالی به آقای دهقان ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران دستوراتی داده اید که یکی از آنها «بازگشت درصدهای جانبازی کاهش یافته به حالت قبل» می باشد.

در این زمینه گفتنی است که ارائه ی خدمات به جانبازان افتخاری بزرگ است و هر گونه دستوری که موجب کمک به این قشر ارزشمند گردد، حائز اهمیت است و ان شاء الله مورد تأیید حضرت احدیت – جلّ و علی – قرار خواهد گرفت، اما در این مورد خاص به نظر می رسد که کارشناسی مشاور محترم حضرت عالی در امور ایثارگران و دستور حضرت عالی خالی از اشکال نبوده است.

نخست اینکه چه بسا درصدی در گذشته به اشتباه محاسبه شده بوده، و سپس در بررسی مجدد اصلاح شده باشد، چگونه ممکن است با یک دستور کلی عدالت را برقرار کرد؟

دیگر اینکه در کنار خیل مجروحین و جانبازانی که از مراجعه به بنیاد و دریافت تسهیلات امساک کرده اند، معدودی هم بوده اند که با روش های گوناگون درصد جانبازی خود را بالاتر از حق خود دریافت کرده اند که در این زمینه برخی روابط ناسالم نیز در گذشته مشاهده شده است؛ برای این امر چه تدبیری اندیشیده شده است؟

و البته قبول دارم که درصدِ جانبازیِ شماری از عزیزان جانباز به ناحق کاهش یافته است، اما چاره ی آن صدور حکم کلی نیست که در ادامه پیشنهاد خود را ارائه خواهم داد.

قبل از آن به یکی از ضعف های عمده و کلیدی بنیاد جانبازان سابق و بنیاد شهید و امور ایثارگران فعلی اشاره می کنم و آن اینکه متأسفانه خیل عظیم جانبازانی که به بنیاد مراجعه ندارند به فراموشی سپرده می شوند و آن دسته از جانبازانی که مراجعات متعدد دارند همواره در اولویت دریافت تسهیلات بوده اند. متأسفانه در میان مراجعه کنندگان نیز معمولاً کسانی هستند که بنا به مشکلات روزمره، درخواست فراقانونی بیشتری دارند و همیشه امکانات در خدمت این دسته بوده است. و اتفاقاً همین دسته هستند که با مراجعات مکرر به مشاورین و معاونین ِ حضرت عالی، ایشان و در نهایت حضرت عالی را به تصمیم سازی وامی دارند! مثلاً آقایان رحماندوست و صابری ظفرقندی این افراد را برابر کلیت جامعه ی ایثارگری قرار می دهند و نتیجه این می شود که دفعتاً یک دستور کلی و - به نظر این جانب – به دور از عدالت از طرف شما صادر می گردد.

چاره ی این مشکل سخت نیست و من بیش از این به آن نمی پردازم، اما مشکل درصد جانبازی را به شیوه زیر می توان حل کرد:

از آنجا که بنیاد به عنوان ارائه دهنده ی خدمات ، خود به تعیین درصد جانبازی می پردازد و از طرفی قدرت خدمات رسانی نامحدود در اختیار ندارد، همیشه در مظان این اتهام بوده است که به کاهش درصد یا تعیین درصد کمتر از حق جانباز اقدام کرده باشد؛ لذا پیشنهاد می شود یک ساز و کار تخصصی و قوی در بیرون از تشکیلات بنیاد – مثلاً ستاد مشترک سپاه برای بسیجیان و پاسداران و ستاد کل نیروهای مسلح برای دیگر نیروها – ایجاد شود و تمامی مجروحین و جانبازان مجدداً تعیین درصد شوند. البته پیشنهادهای جزئی در این مقال قابل بیان نیست. مثلاً اینکه آن دسته از مجروحینی که در زمان دفاع مقدس مراجعه نکرده اند و اکنون مدارک بالینی کافی در اختیار ندارند اکنون چه باید بکنند؟ اما یادآوری می شود که به کمیسیون های تخصصی جدید می توان توصیه کرد که درصد جانبازانی که بر اساس خطا، مقداری بالاتر تعیین شده، کسر نگردد؛ اما اگر اختلاف فاحش مشاهده شد – که شائبه ی تقلب را موجب می شد – حتماً درصد واقعی محاسبه و اعلام شود. دیگر اینکه تمام جانبازان درصد و گرید بندی شوند و در پرونده ، شناسنامه ی دریافت تسهیلات داشته باشند، مگر اینکه فرم اعلام انصراف از دریافت خدمات و تسهیلات را امضا کرده باشند و فرم در پرونده ضبط شده باشد.

در پایان خاطر نشان می کنم که چنانچه نیاز به توضیحات دیگری بود در خدمت خواهم بود و لازم به تأکید است که این جانب کمترین نسبتی با مسئولین بنیاد ندارم و خود انتقادات فراوانی را به این دستگاه ارشی و خدمتگزار وارد می دانم. از طرفی خود در زمره جانبازانی قرار دارم که تا کنون از دریافت خدمات و تسهیلات خودداری کرده ام.

با آرزوی توفیق و سلامتی برای حضرت عالی و با آرزوی تعجیل در فرج حضرت حجت (علیه آلاف تحیت و الثناء).

کمترین بسیجی.

امضاء محفوظ.

 

کلیک کنید


اعضای بلاگ اسکای نام کاربری خود را وارد کنند و بقیه در خبرنامه وبگذر (پایین سمت راست) عضو شوند
نام کاربری


Powered by WebGozar

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها